YGS Aday Bilgileri Güncelleme Duyurusu (!)

Bu yazı 18 Ocak 2013 tarihinde yayınlandı.
ygs
Paylaş

ÖSYM’den adaylara YGS öncesi son aday bilgilerinde yapabilecekleri değişiklikler öncesi duyuru yaptı.

Duyuru aşağıda:

2013-YGS 24 Mart 2013 tarihinde yapılacaktır. Başvurusunu tamamlamış adaylar, 20 Ocak 2013 saat 23:59’a kadar T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden sınav merkezi tercihlerini, kimlik bilgilerini ve iletişim adreslerini güncelleyebilirler. 

Sınavların güvenliğine ilişkin alınan tüm güvenlik önlemleri bu sınavda da aynen uygulanacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek, adaylar sınav yeri bilgilerini sınav binalarına atamaları tamamlandıktan sonra ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

Adayların Başvuru Merkezlerince kendilerine verilen geçici şifreyi, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr (Aday İşlemleri Sistemi) İnternet adresinden değiştirerek başvuru bilgilerini Aday İşlemleri Sisteminden kontrol etmeleri ve şifrelerini, bu sınavın bütün aşamalarında gerekeceğinden özenle korumaları, başkalarıyla paylaşmamaları yararlarına olacaktır.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

İlgili haber için tıklayın >

Bu yazı 719 kere okundu. | 18 Ocak 2013 tarihinde yayınlandı.
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. sss diyor ki:

  aday bilgileri nasıl güncelleniyor bilen varmı?

  • ahmet diyor ki:

   Hangi bilgileri güncellemek istiyorsunuz?

   Kimlik bilgileri ile ilgili güncelleme yapmak istiyorsanız, bildiğim kadarıyla artık kendiniz yapamazsınız. Acil ve zorunlu bir değişiklik ise ÖSYM’yi arayarak bilgi alabilir veya kılavuz sonundaki “Genel Amaçlı Dilekçe”yi doldurabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun