(2013) Jandarma Astsubay MYO Önbaşvuru Sonuçları Açıklandı!

 

Jandarma Astsubay MYO Öğrencisi temin faaliyetleri kapsamında 2. seçim aşamalarına çağrılan adaylar belli olmuştur.

Durumunuzu öğrenmek için tıklayın> (Sol taraftaki linklerden Astsb. MYO ile ilgili olana tıklayın)

Detaylı Başvuru ve Seçim Aşamaları Kılavuzu için tıklayın>

Konu ile ilgili soru ve görüşleriniz için tıklayın>

 

İKİNCİ AŞAMA SEÇME SINAVLARI (ÖN SAĞLIK MUAYENE, FİZİKİ KABİLİYET DEĞERLENDİRME TESTLERİ VE MÜLAKAT )

İkinci aĢama seçme sınavlarının yapılacağı tarih, başvurular tamamlandıktan sonra 25 Haziran 2013’e kadar www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacak olan “İkinci Aşama Seçme Sınavlarına Çağrı” duyurusunda belirtilecektir.

a. İkinci Aşama Seçme Sınavlarına Çağrılacak Adaylar
(1) 2013 yılı JAMYO başvurularının tamamlanmasından sonra, 2013 yılı YGS–5 puanları dikkate alınarak Jandarma Okullar Komutanlığınca belirlenen taban puan ve üzerinde puan alan adaylar, ikinci aşama seçme sınavlarına çağrılacaktır. (2012 yılı JAMYO taban puanı YGS–5: 200,000’dür.)
(2) Jandarma Okullar Komutanlığınca belirlenen taban puanın en az %90’ını alan ve ilk başvuruda “Özel Durumunuz” bölümünü işaretleyen şehit, Malul Gazi, Muharip Gazi çocukları da ikinci aşama seçme sınavlarına çağrılacaktır.(2012 yılı JAMYO özel durumlu aday taban puanı YGS-5 :180,000’ dir.)

b. İkinci Aşama Seçme Sınavlarına Katılmaya Hak Kazanan Adaylara YapılacakDuyuru
(1) 2013 yılı JAMYO başvurularının tamamlanmasını müteakip, seçme sınavlarına girmeye hak kazanan tüm adayların isim listeleri www.jandarma.tsk.tr internet adresinde 01–25 Haziran 2013 tarihleri arasında yayımlanacaktır. İkinci aşama seçme sınavlarına çağrılan veya çağrılma hakkını kazanamayan hiçbir adaya posta yolu ile sonuç bildirimi yapılmayacak, belge, evrak vb. gönderilmeyecektir. İkinci aşama seçme sınavlarına çağrılmaya hak kazanan adayların sınav tarihi ve saatine ilişkin açıklama internetten yapılacak olan bu duyuruda belirtilecektir.
(2) İkinci aşama seçme sınavları Jandarma Eğitim/Okullar Komutanlığı Beytepe/ANKARA adresinde yapılacaktır.

(Ayrıntılar kılavuzda…)

 
 
 

180 Yorum

 1. ESMA ŞAHİNER diyor ki:

  BURASİ KAÇ PUANLA ALIYOO YA

 2. serdar diyor ki:

  bi olaydan mağdur olarak gözükmek astsubay olmayı engeller mi mahkeme devam ediyor ama

  • Editör diyor ki:

   Olayda mağdur taraf olmanız davanın içeriğine göre değişmekle birlikte size olumsuz bir sonuç olmaz. Ancak zanlı konumunda iseniz soruşturma devam etse bile başvurabilme hakkınız düşebilir. Detaylı bilgi için Meslek Yüksekokulunu arayabilir veya herhangi bir askerlik şubesinden bilgi alabilirsiniz. Muhtemelen yardımcı olmaya çalışacaklardır.
   Kılavuzda ilgili madde aşağıda (Kılavuzu ayrıntılı incelemenizi tavsiye ederiz.):
   .
   (Genel Koşullar) (2) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkartılmış olsa bile, bir suçtan hükümlü veya soruşturma altında olmamak

   • serdar diyor ki:

    olay bir dövüş olayı suça sürüklenen çocuk mağdur olarak gözüküyorum bi sıkıntı olmaz dedi askerlik şubesine gittim sizce nasıl olur ?

    • serdar diyor ki:

     soruşturma altında bulunmamak diyor mağdur kişi soruşturma altında oluyor mu bi yardım ederseniz sevinirim lütfen ?

     • Editör diyor ki:

      “BİR SUÇTAN soruşturma altında olmamak” ibaresi var, yani suçlu konumunda iseniz sorun var, mağdur konumunda iseniz sorun yok diyebiliriz. Ancak biz konuya yeterince hakim değiliz, sadece tahminimiz bu yönde. Siz askerlik şubesinin görüşüne itibar edin.

   • berk diyor ki:

    Sayın admin babamın yüz kızartıcı sçuç beni etkiliyormu acaba astsubay olmam için ??

    • Editör diyor ki:

     Başvuru şartları arasında, adayın akrabalarına ilişkin suç durumu ile ilgili bilgi yoktu hatırladığımız kadarıyla. Bununla birlikte, TSK her bir adayın güvenlik soruşturmasını detaylı olarak yapan bir kurum.
     .
     Bu nedenle babanızın adli suçunun size olumsuz etkisinin olması olasılığı yüksek. Daha net bilgi için bulunduğunuz yerdeki askerlik şubelerinden ya da telefonla Jandarma Genel Komutanlığı’ndan bilgi alabilirsiniz.

 3. erdal diyor ki:

  ben göremiyorum sonuçları açıklandımı..

 4. emre diyor ki:

  jandarma astsubay myo ön basvuru sonuçları acıklanmadı demi daha ikinci asamaya gectiğimi nasıl öğrenicem yapamadım bi türlü

 5. melih diyor ki:

  Açıklandı yazıyor. ama kayıt bulunamadı. yazıyor neden öle

 6. ahmet diyor ki:

  kayıtlarda bulunamadı yazıyor lütfen bilgilendirin

 7. Editör diyor ki:

  Önbaşvuru sonuçları açıklanmıştır. Durumunuzu öğrenmek için aşağıdaki yolu izleyiniz:
  .
  Konu içerisindeki “Durumunuzu öğrenmek için tıklayın>” linkine tıklayınız. Gelen sayfada sol tarafta aşağıdaki ibare olacak:
  .
  Başvuru ve Sınav Sonucu Açıklanan Alım Faaliyetleri
  2013 YILI JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU GİRİŞ SINAVINA BAŞVURAN ADAYLARIN DİKKATİNE (11-2) TIKLAYINIZ
  .
  Bu ibarenin sonundaki “TIKLAYINIZ” şeklindeki kırmızı linke tıklayıp sorgulama ekranına bilgilerinizi girerek durumunuzu öğrenebilirsiniz.

 8. ahmet diyor ki:

  linki görüyorum fakat kaydınız bulunamadı diyor ne evet ne hayır diyo

 9. hüseyin diyor ki:

  Şuan Öğrenim Durum Belgesi ni bulamyorum sitede acaba ne zaman açıklanır ?

  • Editör diyor ki:

   Bilemiyoruz maalesef. Sitede bu yönde herhangi bir açıklama yok. Durum sorgulama ekranında da bu yönde bilgi yoksa mecburen duyuruları takip etmek gerekiyor.

   • hüseyin diyor ki:

    Tşk ederim bi sorum daha olacak.Bu belgeyi şuan itibariyle bulamadım geçmiş dönemlerdeki Ögrenim belgelerini inceledim onlar birbirlerinin aynı onlardan birini çkartıp doldurur isek herhangi bi sorun filan olurmu ?

 10. ahmet diyor ki:

  EDİTÖR YATİNMİ??????

 11. Editör diyor ki:

  Sorgulama sonuç ekranını bilemiyoruz, ancak “Kayıt bulunamadı” ibaresi muhtemelen başvurunuzun kabul edilmediği anlamına geliyor.

 12. harun diyor ki:

  Ya bişi söleyin kayıt bulunamadı ne anlama geliyorr ??

 13. fatih diyor ki:

  arkadaşlar ellim titriyor heycanlandımda sıkıntı olurmu

 14. selahattn diyor ki:

  ya arkadaşlar tc kimlik yazıyorum ama kayıt bulunamadı diyor herkestemı boyle acaba bilgilendırırmısınız arkadaşlar 0554 750 22 31

 15. ali diyor ki:

  ya niye kayıt bulanamadı yazıyo başvuru kabul olmasa bile kazanamadınız yazar editör????

 16. kerem diyor ki:

  aynen kayıt yok diyor

 17. ali diyor ki:

  arkadaşlar YGS 5 puanlarınız kaç ?

 18. kerem diyor ki:

  191

 19. kerem diyor ki:

  ali acaba kaazanamadıkda ondanmı kayıt yok yazıyo karada kazanamadınız yazıyo burdada öle olması gerekmezmi

 20. mustafa diyor ki:

  iletişim numarasını arayınca hangisini tuşluyoz?

 21. Editör diyor ki:

  Değerli arkadaşlar, başvuru kayıt ekranını ve sorgulama sonucu ekranda gözüken sonuç bildirimlerinin nasıl olduğunu bilemediğimiz için sizlere net bilgi veremiyoruz. Bizimki sadece tahmin.
  .
  Ziyaretçilerimizin yorumlarına göre “Kayıt Bulunamadı” sonucunu gören çok aday var. Bu nedenle kesin bilgi edinmek için http://www.jandarma.tsk.tr/ adresindeki iletişim linkinden ulaşacağınız telefon numaraları ile bilgi almaya çalışın. Ayrıca askerlik şubelerinden (veya Jandarma karakollarından) de bilgi verebileceklerini tahmin ediyorum (görevleri değil ancak, iyi niyet göstererek yardımcı olacaklarını tahmin ediyorum.).
  .
  Allah kolaylık ve hayırlı sonuçlar versin…

 22. onur diyor ki:

  beyler nasıl bakılıyo la ?

 23. Ahme diyor ki:

  Arkadaşlar benim ikinci sınav şeyimde kabul edilmiş gitmeyi düşünüyorum ancak yüzümde tırnağın yarısı kadar ben izi var acaba buna engelmi birde sınav diyor ne sınavı bu mülakat dimi ?

  • onur diyor ki:

   kardeşim nasıl baktın bir tarif edebilir misin

  • serdar diyor ki:

   ben izi var ise elemeleri çok yüksek yol masrafı yapma bence benim bi arkadaşım aynen ben vardı olmadı elendi

   • Ahme diyor ki:

    ya arkadaşım çok strese girdim senelerdir istediğim subay olmak eğer bu yüzden giremessem gerçekten hayatımı etkiler napacam ben ya :S

    • Editör diyor ki:

     Eğer ikinci aşama sınavlara katılmak ciddi bir maddi külfet oluşturmayacaksa, kesinlikle gidin. Gitmez iseniz sonra pişman olabilirsiniz.
     Belirttiğiniz büyüklükte bir iz evet sorun olabilir, ama bu sınavlarda çok fazla standart olmadığı düşünülür ise, bir başkası aynı durumdan elense bile sizin için hâlâ ümit olabilir.
     Sonuçta herkes bu sınavlara ümit ederek katılacak, çünkü kimsenin kazanacağı garanti değil. Şansınızı kesinlikle deneyin.

 24. serkan diyor ki:

  hakkaten yaa kayıt bulunamadı ne demek ?? ygs 5 puanım 201 şimdi kazanamadım mı ? paraj puanı tam olarak kaç arkadaşlar ?

 25. ahmet diyor ki:

  şimdi arkadaşlar 180 puanı aşanlar sınava çağrılıyor eğer aştığınız halde çağrılmadıysanız sicilinizle ilgili bir sorun vardır hata yok yani

 26. ali diyor ki:

  Ahmet dün sende benimkindede kayıt bulanamadı yazıyo demiştin sonradan nasıl oldu ??

 27. serkan diyor ki:

  başvurum kabul edilmişti sicilimde de bişe yok yani temiz barajıda geçtim nasıl oluyoda kayıt bulunamadı diyo anlamış degilim arkadaşlar anlayan varmı …

 28. Coşkun diyor ki:

  Benim başvurum kabul edilmiş Tam tarihler 1 temmuzda belirlenecek. Geçen yıla göre bu yıl daha az öğrenci alacaklarmış öle duydum. Herkezin hakkında hayırlısı neyse o olsun arkadaşlar.

 29. onur diyor ki:

  arkadaşlar nasıl baktınız kazanıp kazanmadığınıza

 30. onur diyor ki:

  arkadaşlar başvurusu kabul edilenler sınavı kazanmış mı oluyo acil bilgilendirin

 31. onur diyor ki:

  editör bilgi verebilir misin çok merak ediyorum

  • Editör diyor ki:

   Başvurusu kabul edilenler henüz kazanmış olmuyor. Bu kabul sadece 2. aşama sınavları olan mülakat ve fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanmak anlamına geliyor sadece.

 32. ahmet diyor ki:

  şimdi arkadaşlar size en yakın jandarma genel komutanlığına bir gidin sadece ”beytepe” okullarını onlar arayabiliyor gidip sorun göreceksiniz durumunuzu ygs5 180 altında ise hiç gitmeyin ama üstünde ise itiraz dilekçesi verin ama bu bir şeyi değiştirmez biraz daha bekleyin belkim yedek olarak bulunmaktasınız dır çünkü yedeklerede çağrı yapılmadı 1 temmuzu bekleyin……..

 33. samet diyor ki:

  Ikinci asmaya cagrilmisim bu sinav nasil olacak biraz bilgi verebilirmisiniz

  • Editör diyor ki:

   Kısaca şu bilgileri verelim:
   Ön Sağlık Muayenesi (boy-kilo, sağlık sorunu ve bedensel kusurlar), Fiziki yeterlilik sınavı (barfiks, mekik, koşu, atlama), Mülakat (görüşme)…
   Kılavuzdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 34. mehmet diyor ki:

  s.a ben lise mezunuyum jandarma astsubaylıgına başvurdum başvurunuz kabul edilmiştir 25 haziranda tekrar bu sitede bilgi alın dedi mülakatlara girmeye hak kazandımmı ama 2. aşamada ise böyle bir tc numara kaydı yoktur diyor editör lütfen cvp yaz

  • Editör diyor ki:

   Eğer önkayıt esnasında bir hata yapmadı iseniz sorun olmaması gerekiyor.
   Jandarma Genel Komutanlığının sitesinde şu bilgi var:
   .
   “2013 Yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okuluna Başvuran Adayların Dikkatine (YGS-5 puan türünde 180 ve üstü puan alanlar çağırılmıştır.)”
   .
   Eğer puanınız bu puan üzerinde ve sonuç alamıyorsanız yakınınızdaki bir jandarma karakolundan bilgi almayı deneyin, yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

 35. bulut diyor ki:

  arkadaşlar bu basvuru onaylandı ama kayıt bulunamadı diyor yedekle alakası varmı 1 temmuzda yedekdemı bellı olcak

 36. bulut diyor ki:

  editör cevabını bekliyoruz

 37. Editör diyor ki:

  Kayıt bulunamadı bilgisinin 2. aşamaya çağrılmayacak adaylara çıktığını tahmin ediyoruz. Ancak Jandarma’dan yapılan duyuruda YGS-5 180 ve üzeri puan alan herkesin çağrılacağı bilgisi var.
  Puanınız yeterli olmasına rağmen sonuç alamıyorsanız telefonla ulaşmaya veya yakınınızda bir jandarma karakolundan bilgi almaya çalışabilirsiniz.
  .
  Diğer yandan şuan yedek listelerinin de şimdiden açıklanıp açıklanmadığını bilmiyoruz. Olumsuz sonuç alan adayların yedeklerde hâlâ şansı olabilir.

 38. bulut diyor ki:

  admin bak bu millet böle cırpınıyır olabilir le belkıyle iş olmaz net bilgi ver

 39. islam diyor ki:

  arkadaslar jandarma astsubaylık sınav sonucları nasıl öğreniliyo kafayı yicem ösym sınav sonuclarına tıklıyom jandarma ya tıkladım t.c yazsdım sifre yyazdım yanls diyo normal aday islemlerinde tıklıyom sifreyi yazdım grdi nasıl oluyo basdan anlatırmısınız

  • Editör diyor ki:

   Durumunuzu öğrenmek için aşağıdaki yolu izleyiniz:
   .
   Konu içerisindeki “Durumunuzu öğrenmek için tıklayın>” linkine tıklayınız. Gelen sayfada sol tarafta aşağıdaki ibare olacak:
   .
   Başvuru ve Sınav Sonucu Açıklanan Alım Faaliyetleri
   2013 YILI JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU GİRİŞ SINAVINA BAŞVURAN ADAYLARIN DİKKATİNE (11-2) TIKLAYINIZ
   .
   Bu ibarenin sonundaki “TIKLAYINIZ” şeklindeki kırmızı linke tıklayıp sorgulama ekranına bilgilerinizi girerek durumunuzu öğrenebilirsiniz.

 40. İSLAM diyor ki:

  kayıtlar arasında bulunamadı diyo yeniden deneyiniz diyo nasuıl oluyo editör

 41. furkan ç diyor ki:

  arkadaşlar bu bu senenin taban puanları demi yani 2013 ygs 200 mü 180 mi

 42. islam diyor ki:

  ön kayıt yabılcakmıs haberimyoktu ben bvasvurdumjandarma astsubay sitenizden ön kayıt yabılcakmıs ben de isde calısıyodum 25 acıklancak yazıyodu benimde isim wardı bakamadım 28 bakdım jandarma (11-2) dıklıyom byle yazıyo yedeklerde olarak gönderilen T.C. Kimlik Numarası kayıtlar arasında bulunamadı. Numaranızı kontrol edip tekrar deneyiniz. yazıyo ben sınawlara grcemmi giremicem mi sınawlar ne zaman editör cevab ver

 43. erdem diyor ki:

  Beyler başvuruda hata yapmış olabilirsiniz o yüzden tc nizi yazdıgınızda cıkmıyor olabilir bence öyle cunku kazanamasanızda sıtede kazanamadınız yazısını gorursunuz sızın buyuk ıhtımalle yaptıgınız muracat kabul edılmedı yani eksık yada yanlıs doldurdunuz kayıt formunu benim tahminim bu yönde 8′i ile 19 u arası mulakatlar var benim daha ilk gün ayın 8 inde inşallah seçilirim küçüklüğümden beri bunun hayalini kuruyorum :)

 44. yasin diyor ki:

  benn bu sene mezunum Lise , ASTSUBAYLIK DÜŞÜNÜYORUM .yanı önümüzdeki ygs Gırecegım Şimdiden Basvuru FeLan yapılcakmı NasıL olucak ?

 45. aziz diyor ki:

  beyler bayanlar 2013 puanı kaç buranın bileniniz varmı

 46. ejder burak diyor ki:

  2013 sözlü mülakat sonuçları ne zaman yayınlanacak

 47. ejder burak diyor ki:

  jamyo sözlü mulakat sonuçları ne zaman açıklanacak

 48. enes diyor ki:

  arkadaşlar bende girdim bu sene spor ve ön sağlık tan geçtim sözde 12/07/2013 tarihinde açıklanacak diyorlardı ama herhangi bir açıklama yok sitede

 49. yaşar diyor ki:

  arkadaşlal bande 20 temmuzdaki duyuruyu bekleyin yazıyor ne demek acaba bu . elendim mi yedek miyim

  • halil ibrahim diyor ki:

   selam yaşar kardeş hangi safadan girdin ve sana 20 temmuzu bekle yazıyordu lütfen bana bilgiverin

 50. halil ibrahim diyor ki:

  arkadaşlar ben bu sene spor ve ön sağlık tan geçtim sözlü mülakata girdim 12/07/2013 tarihinde açıklanacak diyorlardı ama herhangi bir açıklama yok sitede lütfen bana bilgi verin

 51. mert diyor ki:

  editör ben nasıl jandarmanın mülakat sonucuna bakcam

 52. halil ibrahim diyor ki:

  arkadaşlar ben bu sene spor ve ön sağlık tan geçtim sözlü mülakata girdim 12/07/2013 tarihinde açıklanacak diyorlardı ama herhangi bir açıklama yok sitede lütfen bana bilgi verin
  sonuçları nereden veyanasıl ögrenebilirim

 53. ismail diyor ki:

  jandarama mülakat sonuçları açıklan dımı bilginiz var mı

 54. deniz diyor ki:

  arkadaşlar jandarma astsubaylık mülakat sonuçları açıklandı mı ya da mülakata girip de geçenlerde ne yazıyor

 55. deniz diyor ki:

  ben mülakata girdim sağlık raporu ile ilgili bir yazı var oraya tc mi yazıp girince orda acıklama kısmında 6 agustosu bekleyin gibi bir yazı var bu ne anlama geliyor kaldım mı geçtim mi mülakatı yardımcı olur musunuz

 56. yafes atik diyor ki:

  ya benim bisorumvarda mülakatlara kimin gireceği beli oldumu

 57. Ali diyor ki:

  Arkdaşlar… Ben 232 puan aldım herşeyi geçtim asil olarak girermiyim sizce

 58. serdar diyor ki:

  iyi günler . ben jandarma astsubay sözlü mülakata girdim .önce kendini tanıt dediler . bana bir kaç soru sordular . 1 tanesini bilebildim . fakat ben hiç heyecanlanmadım . çok rahattam . açık ve nettin . bilmediğimi açıkça bilmiyorum dedim . ne olur . geçermiyim kalırmıyım ?

 59. serdar diyor ki:

  Ali . kardeşim alllahın izniyle girersin inşallah . puanın yeterli görünüyo .

 60. ömer diyor ki:

  sa kardesler ayın 6 sınDA ACIklanacak dedıler hala bırsey yok sıtede sabah 9 damı yenılenır

 61. onur oben diyor ki:

  Evet 6 sinda aciklanmasi lazimdi aciklanmadi halaa :s bi bilgisi olan varmi …

 62. haydar diyor ki:

  arkadaslar jandarma sitesinde sağlık ile ilgili olan butonu kaldırmışlar biginiz var mı bugun açıklanması lazımı

 63. arif küçükkavas diyor ki:

  jandarma sınav sonuçları açıklandımı bilgisi olan varmı

 64. mahmut diyor ki:

  ben mülakatları geçtim ama bi türlü sevk tarihi gelmiyor yardım edin

  • arif küçükkavas diyor ki:

   bende geçtim AMA RAPOR TARİHİ daha belli olmadi 6 ağustosta açıklanacak dediler simdide buton yok hiç bi bilgi de yok

 65. hrn diyor ki:

  jandarma sitesinde şu anda jamyo ile ilgili hiçbir şey yok,

  kaçta açıklanacağına dair bilgisi olan var mı?

 66. ahmet diyor ki:

  açıklandı, yüne hüsran, yine torpili olanlar kazanmıştır. bu garibanların suçu ne? yazık günah emeklere..

 67. hrn diyor ki:

  kaçıncı yedeğe sıra gelir acaba

 68. erhn diyor ki:

  ben genel sağlığa grdim kara harp okulunda kulak zarımda sıkıntı çıktı askeri öğrenci olamaz raporu aldm ama bu gün mesaj geldi jamyo sınavını kazandnz 14 nde geln dye interenet te de yedek-710 yazıyor başarı durumu BUNU AÇIKLAYABLR MİSİNZ

 69. erhn diyor ki:

  saayın adminn

 70. ömer faruk diyor ki:

  Arkadaşlar ben lise 1 e geçtim 4 yıl sonra jamyoya gireceğim benim babam hapse girdi bu beni etkilermi?

 71. ömer faruk diyor ki:

  Adminim lütfen bana yardımcı olunuz. Sizden başka hiçbir siteye güveniyorum. Bu cevabı 2 yıldır arıyorum lutfen bana cevap veriniz.

 72. büşra diyor ki:

  Selam bişey sorucaktım arkadaşlar bende astsubay adayıyım hani yüzde leke yanık o bu su olmucak diyorlar.. şimdi ne alaka.? astsubay arkadaşım var kendi fiziksel kusura bakmayın ama biraz kilolu o nasl oldu ? anlamadım :/ bende olmak istiorm :/

  • dnz ast. diyor ki:

   sevgili kardeşim, yanık leke v.b. kusurlar göze batmayacak kadar ise problem olmuyor, sağlığı o kadar problem etmeyin,mülakat ve spor önemli :) , boy-kilo tablosundan uygun olanları alırlar.

  • oktay diyor ki:

   nasıl aday oluyoruz anlatırmısınız:

 73. büşra diyor ki:

  yardımcı olun bana ? gerçekten ince ayrıntıya kadar dikkaet ediliormu ?

 74. nur diyor ki:

  benimde yüzümde ben izi var ama daha küçük yani kibritin ucu kadar buda sorun yaratırmı

 75. sefer koz diyor ki:

  ygs puanım 230 askeri öğrenci olur raporunu aldım şu an elimde sonuçlar açıklandı yedek 711 deyim ben ordayken yedek 454 e kadar alım yapıldı yani benim önümde 256 kişi kalmıştı bizim telefon numaralarımızı aldılar sonradan sizi arayacağı dediler ama ne arayan ne soran var acaba yedeklerden kaçıncıya kadar alım yapacaklar bi bilginiz varmı öğrenci sayısı tam olarak kaç olacakmış?

 76. halime yavuz diyor ki:

  enson yedek aramaları ne zaman bitecek

 77. ALİ RIZA diyor ki:

  arkadaşlar ben jandarma assubay meslek yüksek okuluna 4 yıl sonra girecem yani 2017 de ama benim yüzümde ben var,babam hapse girdi ama 2 yıldır çıkm ış durumda ve gözüm bozuk benim girme olasılğım nedir göz numaralarımın toplamı 2 yi geçmiyor lütfen bana cevap yazınız sadece size ve bu siteye güveniyorum…

 78. ibrahim demir diyor ki:

  bende astsubay olmak istiyorum da bana biraz bilgi verebilir mısınz

  • ömer diyor ki:

   Arkadaşım lise 4 den sonra lysde 300 puan alarak giriyorsun 2yil okuduktan sonra astsubay olarak cikiyorsun ama sağlık durumunun iyi sporun iyi olsun rahat gecersin derslere çok bakıyorlar ve benim bildiğim kadarıyla göz numaralari toplamı 2 yi gecmezse aliyorlar…

 79. ömer diyor ki:

  Arkadaşlar duyduğuma göre jamyo kalkmış dogrumudur?

 80. osman diyor ki:

  ben önlisans mezunuyum. önlisans mezunlarına ait ayrı bi sınavmı oluyor yoksa yıne onlısans mezunlarıdamı ygs den gırmek zorunda kalıyor bide eger onlısans mezunu olup kazandugunızda kac ay egıtım goruyoruz ? tesk

 81. shanegrimes diyor ki:

  astsubay myo taban puanları kaç acaba bilgi verebilirmisiniz. ? özellikle damyonun puanını istyrm ygs 3 ve 4den ?

 82. ibrahim diyor ki:

  benim elimde 3cmlik dikiş yarası var olabilirmiyim

 83. ali diyor ki:

  arkadaşlar ben 2014 ygs ye giricem jandarma astsubay olmak isyitorum taban puanı kaç olur tahmince acill bilgi verirmisiniz

  • uzamançavuşşş diyor ki:

   kardeşim başvurma sen boşver rakip çoğalmasın :) astsubaylık kötü sen subay ol daha güzel bak

 84. Burak diyor ki:

  Arkadaşlar benım boy 164 kılo 55 girebilir miyim? meslek lısesi son sınıf

 85. zehra diyor ki:

  Bayan aliniyor mh sadece erkekler yazilmis .

 86. semih diyor ki:

  Arkadaslar karnimda 7cm lik amaliyat izi var dikiş estetik yapıldı bir sıkıntı olurmu bana yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden teşekkürler :)

 87. ela diyor ki:

  merhabalar önlisans ögrencisiyim.Takip ettigim üzere başvuru tarihleri 28/01/2013-15/02/2013 diye biliyorum ,ama anladım kadarıyla başvuruyu tarihini mi kacırdım, basvuru yapamıyor muyum? Yardımcı olursanız sevinirim.

 88. Cem diyor ki:

  2013 de kaç yedek aldı ve kaç jandarma astsubayı olmak için kaç puan almamız lazım

 89. Timuçin diyor ki:

  Merhaba, bu sene (2014) jamyo girmeyi düşünüyorum. Yeni Puanı belli oldu mu ve benim gözümde astigmat var 1 derece sorun olur mu?

 90. can diyor ki:

  Evet gözden kaybettin

 91. can diyor ki:

  Arkadaşlar benim burnum da kemik var, problem olurmu

 92. zeybel diyor ki:

  arkadaşlar benm kilom 95 boyum 190 sorun olurmu

 93. zeybel diyor ki:

  admin yardım

 94. caner duran diyor ki:

  13 yasimda kolum kırıldi. Ameliyatla platin takıldı. Platini aldirdim ama 9cm büyüklüğünde kolunda ameliyat izi duruyor. Yasim şuan 17 sporunda hiç bir sorun yaratmiyor. Sorun olurmu eğer sorun olursa izi essetik ameliyatla sildireceğim. Lütfen yardimci olur musunuz…

 95. adem diyor ki:

  arkadaşlar ben bu sene ygs sınavına gireceğim 2014 ygs puanı belli mi

 96. adem diyor ki:

  2014 jandarma astsubay ygs puanları kaç sadece ygs den 200 puan alsam astsubay olmaya hak kazanabilirmiyim arkadaşlar bilgilendirebilir misiniz

 97. oktay diyor ki:

  200 le rahat rahat girersin

 98. ziya diyor ki:

  1991 doğumluyum açık lise mezunuyum askerliğimi uzun dönem olarak deniz ikmal er olarak yptım astsubaylık için baş vura bilirmiyim…yaşım uygunmudur askerliğim sorun olurmu

 99. muhammed diyor ki:

  slm ark. benim aldığım bilgiye göre barajı geçmek yeterli ama yaklaşık 50.000 kişi başvuruyor 1000 kişi alınıyor elinizdn geldiği kadar yüksek puan alın.. ve torpil çok önemli diye duydum …05442378789 arayın elimden geldiğine yardım etmeye çelışacam çünkü tanıdıklarım j.a.m.y.o bilgi alıyorum onlardan bu sene Allahın izniyle bende girecem :)

 100. muhammed diyor ki:

  yardım edeceğim dediysem bilgi anlamında yani ilgi vermek amacıyla dedim…

 101. ahmet diyor ki:

  arkadaşlar ellerinden geldiği kadar eliyorlar ygs den yuksek alın yedekte kalmayasanız diye..

 102. Alptuğ diyor ki:

  Arkadaşlar ygs 5 PUANIM 220 JAMYO ya girebilirmiyim ön kayıt başvurumu falan yaptım sadece puanda sıkıntı olurmu geçen sene giren arkadaşlarım bir yardımcı olursa sevinirim

 103. Alptuğ diyor ki:

  Peki arkadaşlar YGS en yüksek puanım 230 başka hangi astsubaylıklar tutar yardımcı olursanız sevinirim.

 104. sait diyor ki:

  ben ygs5 ten : 261 puan yaptım ve ayrıca eğerki sağlığa kadar elenmezsem 4 sene falan sigara kullandım ama fazla değil hünlük 5_6 tane kanda veya ciğerde çıkarsa eliyolarmı

 105. ali diyor ki:

  arkadaşlar kara astsubay taban puanı ne olur sizce bilgi verirseniz…

 106. nurettin diyor ki:

  arkadaslar benm ygs puanlarım YGS-1 176,86307 YGS-2 174,57480 YGS-3 260,72008 YGS-4 252,68053 YGS-5 238,42199 YGS-6 210,35813 hava deniz jandarma kara kuvvetlerine basvuru yaptm hangileri çagirır sizce?

 107. MUSTAFA diyor ki:

  ARKADAŞLAR TABAN PUAN KAÇ JAMYO ACABA?

 108. Mert diyor ki:

  Admin bey ben r harfini söyleyemiyorum sorun olur mu?

 109. ahmet diyor ki:

  ygs5 puanım 217 mülakata gitme ihtimalim varmı?

 110. ali diyor ki:

  ygs5 puanım 195 jamyo kayıt yaptırdım kayıt bulunumadı dıyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz??

 111. tayfun diyor ki:

  türkiye geneli başarı puanı geçen seneye göre düşmüş. geçen sene 180 di bu sene 175 bile olabilir…

 112. okan diyor ki:

  Benim ygs 5 179 puan bu sene düşermi 1 puan ile kaybediyom sitrese girdim

 113. talha diyor ki:

  milli sporcuyum, kara ve jandarmaya çağırıldım. Milli olmamın bir avantajı var mı sayın admin?

 114. mustafa diyor ki:

  ben baraj taban puanı alamadım.sağlık meslek lisesi mezunuyum.myo başvuru yapmıştım.seneyede başvuru hakkım olur mu.

 115. ekocan diyor ki:

  Sözlü mülakat sonuçları ne zaman aciklaniyo ve nereden bakabilirim . yardimciolbilir misiniz acaba ?

 
 

Yorum Yaz