(2013) Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın) BESYO Sınav İlanı

 

Adnan Menderes Üniversitesi BESYO Sınav İlanı

İletişim:

Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Merkez Kampüs/AYDIN
Telefon No: 0256 315 35 38
Fax No: 0 256 315 35 31

 

Sınav Kılavuzu – 2013 (dar kapsamlı)>

Sınav Kılavuzu – 2012 (ayrıntılar için)>

Tanıtım Kursu Ön Başvuru>

 

(Not: -09.06.2013 tarihi itibari ile- Tanıtım Kursuna katılımın zorunlu olup olmadığını bilmiyoruz. Resmi internet sitelerinde de bilgiler açık değil malesef. Net bilgi için üniversite ile iletişime geçiniz.)

 

Özel Yetenek Sınavı Takvimi

İnternet Başvuru: 10-27 Haziran 2013
Başvuru Evraklarının Son Teslim Tarihi: 28 Haziran 2013
Tanıtım Kursu: 17-28 Haziran 2013 (Saat17.00den sonra)
Özel Yetenek Sınav Tarihleri: 2 Temmuz 2013

1.   Adaylar başvuru sonrasında belirtilen tarihlerde tanıtım kursuna alınır.Tanıtım kursu Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi İşletme Müdürlüğü tarafından yapılır. Adaylar tanıtım kursuna kurs ücretini yatırdığına dair banka dekontunun ibrazı ile katılırlar.

2.  Milli sporcu kontenjanları için yeterli sayıda başvuru olmaz ise milli sporcu kontenjanları diğer kontenjanlara aktarılır.

3.   Antrenörlük Eğitimi Bölümünde sadece Atletizm, Basketbol, Voleybol, Futbol, Hentbol, Güreş, Badminton, Tenis, Yüzme branşlarına  ait uzmanlık  eğitimi verildiğinden diğer branşlardan gelen milli sporcular  Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi, Rekreasyon, Spor Yöneticiliği Bölümlerini  tercih edebileceklerdir.

4.    Bölüm tercihlerinde milli sporcuların kendileri için ayrılan kontenjandan fazla olması durumunda, sporcuların I. Aşama Motorsal testlerden aldıkları puana göre yerleştirme yapılır.

5.    Sınav sonuçları yetenek sınavının bitiminde yetenek sınavı ham puanı olarak açıklanacak kesin sonuçlar OSYM’ nin  AOBP’nın  açıklanmasından sonra ilan  edilecektir.

 • Milli Sporcu Kontenjanı: Yükseköğretim Başkanlığının 5773 sayılı yazısına göre Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna yerleştirmede her bölüm için ilan edilen  kontenjan içerisinden milli sporculara %15 kontenjan ayrılmıştır. İlgi yazıda bu kontenjanın %75’i olimpik spor branşlarından %25’i ise olimpik olmayan spor  branşlarından oluşması gerektiği belirtilmektedir. Buna göre yukarıda belirtilen milli sporcu kontenjanlarının dağılımı Tablo 2’de yer almaktadır.

Konu ile ilgili soru ve görüşleriniz için tıklayın>

 
 
 

26 Yorum

 1. yunus diyor ki:

  ben üniversitenizin besyo hakkında bilgi almak istiyorum. neler var mesela mekik koşusu varmı sonra lisans var mı branş varmı ? cevap verirseniz memnun kalırımm..

  • ahmet diyor ki:

   Mekik koşusu için bilgi veremeyeceğiz, çünkü sadece “Kontenjan ve Sınav Takvimi” içerikli kılavuz yayınlandı. Sınav içeriği ve parkur hakkında henüz açıklama yapılmadı.

   Branş olarak Antrenörlük Eğitimi Bölümünde sadece Atletizm, Basketbol, Voleybol, Futbol, Hentbol, Güreş, Badminton, Tenis, Yüzme branşları var.

   Lisans konusunda henüz net bilgi yok ancak milli kontenjanları her bölüm için ayrı ayrı verilmiş. Gözümüzden kaçma ihtimaline karşı kılavuzu siz de detaylı olarak inceleyiniz.

 2. zeynep diyor ki:

  merhabalar.internet başvurusunu nerden yapacağım?

  • ahmet diyor ki:

   Bu başvuru internet önbaşvurusu mu yoksa Tanıtım Kursu başvurusu mu bilmiyoruz açıkçası. İlgili bilgiler konuya eklenmiştir. “Not” kısmını dikkate almanızı öneririz.

 3. suzan diyor ki:

  ilk olarak internet başvurusunu nereeden yapacagız

  • ahmet diyor ki:

   Yukarıdaki yorumumuzu okuyunuz lütfen. Üniversitenin resmi sitesinde ancak Tanıtım Kursu için link bulunmakta. Önbaşvuru için link göremedik. Yayınlanan kılavuz da yetersiz. Detaylı bilgi ve mağduriyet yaşamamanız için lütfen üniversite ile iletişime geçiniz…

 4. emre diyor ki:

  Ogrenciler kac puan uzerinden alinacak

  • Editör diyor ki:

   Puanla ilgili bir açıklama da yok malesef. Açıklanan kılavuz sadece sınav takviminden ibaret. Üniversite duyuruyu yaptı, belirttiği tarihler geçiyor ancak önkayıt linkini ve detaylı sınav kılavuzunu henüz yayınlamadı. Standart puan kuralına göre alacaktır muhtemelen. Yani herhangi bir YGS puanından 140 ve üzeri almak yeterli olacaktır diye düşünüyoruz. Tabii puan yüksek oldukça etkisi artacaktır.
   .

   Değerli okurlarımız, zaman kaybetmemek için sorularınıza cevap bulabilmek adına lütfen üniversite ile ieltişime geçiniz. Zira internet sitesinde henüz bir güncelleme bulunmuyor.

 5. mehmet ali diyor ki:

  iyi günler internet başvurusunu nasıl yapacaz veya iletişim için telefon numarası alabilirmiyiz ?

  • Editör diyor ki:

   Üniversite hem kılavuz hem de başvuru sistemi konusundaki karışıklıkları hâlâ netleştirmedi.
   Aiağıdaki internet sitesinden sizin kontrol etmenizda fayda var.
   .
   http://www.akademik.adu.edu.tr/yo/besyo/default.asp
   .
   Sayfada bir link var ancak bu link sadece sınavlar için açılan ‘hazırlık kursu’na katılım linki galiba.
   .
   Daha net bilgi için lütfen telefonla iletişime geçiniz.
   İletişim:
   .
   Adnan Menderes Üniversitesi
   Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
   Merkez Kampüs/AYDIN
   Telefon No: 0256 315 35 38
   Fax No:0 256 315 35 31
   adubesyo@gmail.com

 6. Kubilay Çınar diyor ki:

  iyi günler 100 mt kısa mesafe koşunuzda 13 saniye barajını geçemeyen direk eleniyor mu yoksa puanlama var mı ?

  • Editör diyor ki:

   Değerli ziyaretçimiz, duyuru bize ait değil, biz sadece üniversitenin duyurusunu sitemize ekledik.
   Sorunuza gelince, Kılavuz net olarak yayınlanmadığı için biz de bilmeiyoruz. Üniversite ile doğrudan iletişime geçmeye çalışın. İrtibat bilgileri için bir önceki yoruma bakabilirsiniz.

 7. ecem diyor ki:

  bana yardımcı olurmusunuz lütfen aydın icin bayanlarda 800 m ön eleme var deniliyor sadece on eleme 800 m mi yoksa bunun yanı sıra bı kac test daha var mı 800 m koşamassak eleniyor muyuz

  • Editör diyor ki:

   Lütfen bir önceki yorumları okuyunuz. Üniversiteden hâlâ detaylı bilgi yok, üniversite ile iletişime geçin.

 8. rafet diyor ki:

  merhaba ben bu yıl rekreasyondan girmeyi düşünüyorum rekreasyon bölümünden girenler parkur yapıyorlar mı? yoksa sadece özel yetenklerini mi sergiliyorlar bilgilendirirseniz sevinirim…

  • Editör diyor ki:

   Değerli ziyaretçimiz, bir önceki yorumları okuyun lütfen. Üniversitenin sitesinde yayınlanmış detaylı bir kılavuz göremedik, o nedenle sorunuzu cevaplayamayacağız, üniversite ile ieltişime geçin.
   Ayrıca konu içindeki bir önceki yıla ait kılavuzu da incelyebilirsiniz.

 9. Ali er diyor ki:

  sağlık topunu iki elle geriye fırlatma ve 60 metre koşusu olduğunu duydum doğru mu? Yardımcı olun lütfen

 10. şahin diyor ki:

  acaba internet başvurusu 27si son dyor 27si akşam 5e kadar parayı yatırıp kayıt yapabiliyor muyuz???

 11. merve diyor ki:

  ben bu sene ygs den çıktım ve büyük hata yaptım barajı gecemedim ama besyo çok istiyorum gidebilir miyim planım 162

 12. ramazan diyor ki:

  geçen sene nasıl bı sınav programı (asama ) uygunlandı bılgılendırırmısınz.yukarda verdgınız lınklere ulasılamıyor heralde kaldırılmıs olmalı sayfadan yorumlarınızı beklıyorum.

 13. sümeyye diyor ki:

  bu sene ki sınav tarihleri ne zaman acıklanacaktır?

 14. cem diyor ki:

  ben bu sene adnan menderes üni. besyo mulakatlarına girmek istiyorum ilk kayıt tarihleri ne zmn nereye nasıl yapacagımız hakkında bilgi verirmisiniz

 15. serhat tartut diyor ki:

  gecen sene kı sınav parkuru hakkında bılgısı olan var mı varsa yardımcı olabılırse cok sevınırım

 16. mustafa diyor ki:

  2014 yili icin on kayitta kontenjan sayisi varmi yani kac kisi alacagi belli mi yoksa ne kadar olursa on kayit yaptiriliyomu

 
 

Yorum Yaz