(2013) Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın) BESYO Sınav İlanı

Bu yazı 4 Haziran 2013 tarihinde yayınlandı.

Adnan Menderes Üniversitesi BESYO Sınav İlanı

İletişim:

Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Merkez Kampüs/AYDIN
Telefon No: 0256 315 35 38
Fax No: 0 256 315 35 31

 

Sınav Kılavuzu – 2013 (dar kapsamlı)>

Sınav Kılavuzu – 2012 (ayrıntılar için)>

Tanıtım Kursu Ön Başvuru>

 

(Not: -09.06.2013 tarihi itibari ile- Tanıtım Kursuna katılımın zorunlu olup olmadığını bilmiyoruz. Resmi internet sitelerinde de bilgiler açık değil malesef. Net bilgi için üniversite ile iletişime geçiniz.)

 

Özel Yetenek Sınavı Takvimi

İnternet Başvuru: 10-27 Haziran 2013
Başvuru Evraklarının Son Teslim Tarihi: 28 Haziran 2013
Tanıtım Kursu: 17-28 Haziran 2013 (Saat17.00den sonra)
Özel Yetenek Sınav Tarihleri: 2 Temmuz 2013

1.   Adaylar başvuru sonrasında belirtilen tarihlerde tanıtım kursuna alınır.Tanıtım kursu Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi İşletme Müdürlüğü tarafından yapılır. Adaylar tanıtım kursuna kurs ücretini yatırdığına dair banka dekontunun ibrazı ile katılırlar.

2.  Milli sporcu kontenjanları için yeterli sayıda başvuru olmaz ise milli sporcu kontenjanları diğer kontenjanlara aktarılır.

3.   Antrenörlük Eğitimi Bölümünde sadece Atletizm, Basketbol, Voleybol, Futbol, Hentbol, Güreş, Badminton, Tenis, Yüzme branşlarına  ait uzmanlık  eğitimi verildiğinden diğer branşlardan gelen milli sporcular  Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi, Rekreasyon, Spor Yöneticiliği Bölümlerini  tercih edebileceklerdir.

4.    Bölüm tercihlerinde milli sporcuların kendileri için ayrılan kontenjandan fazla olması durumunda, sporcuların I. Aşama Motorsal testlerden aldıkları puana göre yerleştirme yapılır.

5.    Sınav sonuçları yetenek sınavının bitiminde yetenek sınavı ham puanı olarak açıklanacak kesin sonuçlar OSYM’ nin  AOBP’nın  açıklanmasından sonra ilan  edilecektir.

  • Milli Sporcu Kontenjanı: Yükseköğretim Başkanlığının 5773 sayılı yazısına göre Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna yerleştirmede her bölüm için ilan edilen  kontenjan içerisinden milli sporculara %15 kontenjan ayrılmıştır. İlgi yazıda bu kontenjanın %75’i olimpik spor branşlarından %25’i ise olimpik olmayan spor  branşlarından oluşması gerektiği belirtilmektedir. Buna göre yukarıda belirtilen milli sporcu kontenjanlarının dağılımı Tablo 2’de yer almaktadır.

Konu ile ilgili soru ve görüşleriniz için tıklayın>

Bu yazı 2382 kere okundu. | 4 Haziran 2013 tarihinde yayınlandı.
  • Site Yorum

26 adet yorum var.

  1. serhat tartut diyor ki:

    gecen sene kı sınav parkuru hakkında bılgısı olan var mı varsa yardımcı olabılırse cok sevınırım

  2. mustafa diyor ki:

    2014 yili icin on kayitta kontenjan sayisi varmi yani kac kisi alacagi belli mi yoksa ne kadar olursa on kayit yaptiriliyomu

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun